Aktualitet

Ambasadorja Kim: Rastet e rëndësishme, fushata për t’i shpëtuar drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 07/08/20 |
Opi Nion

Pas qëndrimit të Ambasadës Amerikane dhe shprehjes së mbështetjes ndaj SPAK, vetëm pak minuta më vonë është Ambasadorja Yuri Kim, që duke dhënë mbështetjen e saj për punën e SPAK, hedh akuza të forta për persona të rëndësishëm që tentojnë t’i shpëtojnë drejtësisë.

“Rastet e rëndësishme shpesh shoqërohen me fushata të shtrenjta për të hedhur dyshime dhe konfuzion, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën, për t’i shpëtuar drejtësisë.  Le të jemi të qartë: kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur – asgjë më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fuqimisht SPAK dhe Policinë e Shtetit”, shkruan Kim në një publikim në tuiter, ndonëse pa dhënë emra se cilët janë këta persona të rëndësishëm që tetnojnë të blejnë influencë./Opinion.al

 

Pas