Life Style

Video/ Motoristja pëson aksidentin e tmerrshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 19/05/20 |
Opi Nion

Pamjet e filmuara nga kamerat e helmetës tregojnë aksidentin e tmerrshëm e një motoristeje e cila po udhëtonte me shpejtësi të lartë.

E aksidentuara është identifikuar si Speeder Sochi, e cila teksa drejtonte motorin e saj Kaëasaki ZX-6R ka humbur kontrollin dhe doli jashtë rrugës.

20-vjeçarja pësoi gërvishtje dhe mavijosje në pjesën e pasme dhe në këmbët e saj, por çuditërisht pa thyerje. Videoja e përplasjes tregon se si shoferët nxituan ta ndihmojnë atë direkt pas aksidentit me shpejtësi të lartë.

“I gjithë trupi im dhemb … Ju lutem, ambulanca”, thotë ajo ndërsa i afrohen.

Dëshmitarët dëgjohen duke thënë: ‘Mos e prekni … Ju lutem, mos e lëvizni. Ajo do të mbijetojë. Si jeni?’

-‘Më dhemb’.

Të gjithë nuk po arrinin ta besonin se si ajo arriti të mbijetontë me atë lloj aksidenti.

Më vonë Angelina postoi në rrjetet e saj sociale: Unë pata një përplasje të tmerrshme, nuk kishte shumë shanse për mbijetesë me atë përplasje, por unë pata shumë fat. Nuk pata asnjë thyerj, por vetëm disa çarje”.

Ajo tha se u hodh nga motori pasi doli jashtë kontrollit. Sipas raportit Angelina po ecte me shpejtësi 190 km/h ndërkohë që shpejtësia e lejueshme në atë rrugë ishte 90 km/h./ Opinion.al

Pas