Kronikë

Video/ Momenti kur qëllohet me armë për vdekje Pjerin Xhuvani në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:07 - 23/04/21 |
Opi Nion

Është publikuar videoja e momentit të kur Pjerin Xhuvani qëllohet për vdekje me armë zjari nga Arbër Paplekaj, cili plagosi dhe katër persona të tjerë në Elbasan.

Në një video amatore, shihen dy grupet teksa përplasen me njëri-tjetrin dhe më pas dëgjohen disa të shtëna me armë zjarri.

Konflikti në Elbasan nisi pasi pjesëtarët e grupit që Partia Demokratike i quan “struktura e mbrojtjes së votës”, ndaloi dhe tentoi të kontrollonte me forcë në makinë ku dyshonin se mbështetësit e PS-së kishin para dhe karta identiteti për blerje votash./ Opinion.al

Pas