Aktualitet

VIDEO/Momenti i përplasjes mes kandidatit të PD dhe biznesmenit në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:18 - 19/03/21 |
Opi Nion

Pamjet e mësipërme janë marrë nga kamerat e sigurisë në vendin ku ka ndodhur përplasja fizike mes ish-deputetit të PD-së, Luçiano Boçi me biznesmenin Gjergj Luca ditën e djeshme në një lokal në Labinot të Elbasanit.

Në video shfaqen disa persona që kanë ndërhyrë dhe përpiqen që tëmbajnë  biznesmenin Luca, ndërkohë që Boçi shihet i vetëm disa metra përballë tij.

Ish-deputeti demokrat menjëherë pas ngjarjes në një deklaratë për mediat tregoi shenjat e dhunës në fytyrë dhe akuzoi se biznesmeni e kërcënoi me jetë “më tha do të mbush barkun me plumba”.

Ndërkohë biznesmeni Luca pretendon se sherrin e nisi Boçi i cili i ka shkuar pranë biznesit të tij dhe ka provokuar disa herë. Biznesmeni gjithashtu e akuzon Boçin se i ka vjedhur telefonin, që i ra në tokë gjatë përplasjes.

Prokuroria ka nisur hetimet për rastin pas denoncimeve që ka marrë nga të dy palët duke shoqëruar disa nga personat që ishin prezent në momentin e konfliktit fizik mes Boçit dhe Lucës./Opinion.al

Pas