Bota

Video/ Mjeku nis dëshminë në gjyq teksa operonte pacientin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 28/02/21 |
Doriana Çepunaj

Një mjek në Sacramento të Kalifornisë i është bashkuar një seance gjyqësore përmes Zoom-it, teksa vetë ishte në sallë, duke operuar një pacient.

Scott Green ishte i veshur me veshje kirurgjike në momentin që u paraqit në seancën gjyqësore përmes Zoom.

Ai nisi të dëshmonte përpara gjykatësit ndërsa po kryente një operacion në një sallë spitali.

Teksa gjyqtari e pyeti përse po e bën këtë gjë, mjeku i tha të mos shqetësohej pasi një tjetër kirurg ishte duke e ndihmuar në ato momente, raporton BBC.

Megjithatë, gjyqtari e konsideroi të pavend dhe të papërshtatshme të gjithë skenën dhe për këtë arsye vendosi ta shtyjë seancën. Gjithashtu, gjyqtari ripërsëriti se kjo situatë do të ishte e papërshtatshme dhe e dëmshme për sigurinë e pacientit./Opinion.al

 

Pas