Aktualitet

Video/Me veshje tradicionale e makina luksoze, si festuan shqiptarët Pavarësinë në LondërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 29/11/22 |
Opi Nion

Qindra shqiptarë kanë dalë me makina gjatë natës në rrugët e Londrës për të festuar ditën e pavarësisë së Shqipërisë.

Pamjet video të publikuara nga media britanike, Daily Mail, tregojnë makinat luksoze Audi, Range Rovers dhe Porsche 4×4 të mbuluara nga flamujt kuq e zi, të cilat ndalojnë rreth Westminsterit.

Burra dhe gra mund të shihen duke valëvitur flamurin shqiptar ndërsa varen nga xhamat e makinave të tyre.

Në zona të tjera të Londrës, makinat kryenin manovra ndërsa të rejat te veshura me fustane tradicionale kërcenin në rrugë.

Po ashtu u hodhën fishekzjarrë ndërsa vargu i gjatë i automjeteve u binin vazhdimisht borive për të festuar pavarësinë e Shqipërisë.

Ndërkohë në rrugën e Londrës nuk kanë munguar as efektivët e policisë, duke u përpjekur të përmirësojnë qarkullimin e automjeteve.

 

 

 

 

Pas