Aktualitet

Video/ “Me mua nuk flet dot kështu”, Rama debat gjatë takimit me nënë LizënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 10/02/22 |
Opi Nion

Janë zbardhur detaje lidhur me bisedën që kryeministri Edi Rama pati me disa nga banorët që protestojnë kundër projektit të ndërtimit në zonën e “5 majit”.

Në një video të publikuar në media, Rama gjatë diskutimit i thotë të nënë Lizës: “Me mua nuk flet dot kështu…dëgjo këtu kur je përballë meje…”

Ndërkohë banorja e cila ka filmuar takimin me Ramën, thotë: “Kryeministri nuk na dëgjoi”.  Rama sot u prit me protesta nga banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit para se ai të futej në Kuvend. Për të diskutuar, kreu i qeverisë mori tre persona, ku ishte e pranishme dhe nënë Liza.

Pas taklimit, Rama tha se personat që kanë dokumente të rregullta hipotekore ose do të marrin kompensim financiar, ose shtëpi në shkëmbim. Ndërsa për të tjerët, që nuk disponojnë dokumentacion, shtëpia do ti prishet dhe ata do të trajtohen me bonus qiraje derisa në marrjen e shtëpisë./Opinion.al

Pas