Aktualitet

Gjykata e Tiranës nuk i njeh zgjedhjet e FSHF, njeh asamblenë e VeliajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 10/02/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të mos pranojë zgjedhjet e organizuara nga Federata Shqiptare e Futbollit për Shoqatën Rajonale të Tiranës.

Mësohet se gjykata i ka cilësuar si të manipuluara zgjedhjet e organizuara nga FSHF.

Gjykata vendosë të njohë asamblenë e thirrur nga kryebashkiaku Veliaj si dhe ka regjistruar Eduard Prodanin si drejtues të Shoqatës Rajonale të Tiranës.

Pas