Kronikë

Çështja “Toyota Yaris”, prokurori belg vjen në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:28 - 10/02/22 |
Opi Nion

Prokurori belg i çështjes së “Toyota Yaris” ka ardhur në Tiranë.

Mësohet se prokurori ndodhet në Tiranë për të zhvilluar takime në SPAK dhe në Prokurorinë e Tiranës.

Takimi i parë i tij ka qenë me drejtuesen e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Ymeraj ku ka marrë informacione mbi çështjen e “Tyota Yaris”.

Ndërsa më pas i është drejtuar SPAK-ut ku ka marrë të dhëna në lidhje me një grup kriminal nga Shqipëria që ushtron aktivitet edhe në Belgjikë.

Kujtojmë se kjo çështje ka të bëj me pastrim parash që po hetohet nga të dyja prokuroritë./Opinion.al

Pas