Aktualitet

Video/Mbyllen homazhet në nderim të ish-presidentit, arkmorti niset drejt SharrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 02/06/22 |
Opi Nion

Janë mbyllur homazhet e zhvilluara në Presidencë, ku po zhvilloheshin në nderim të ish-presidentit Bujar Nishani.

Homazhet u zhvilluan nga ora 10:00 deri në 12:00, ku morën pjesë, ministra, deputetë, ambasadorë dhe personalitete të ndryshme.

Më pas, po me ceremoni shtetërore arkëmorti me trupin e pajetë të Bujar Nishanit, i shoqëruar nga kortezhi mortor, shkon në këmbë deri tek ura e Lanës.

Pas mbylljes së homazheve pritet që arkmorti me trupin e tij të pajetë do të niset drejt varrezave të Sharrës, ku do të prehet ish-presidenti Bujar Nishani.

Homazhet u zhvilluan për dy ditë në Presidencë, ndërsa sot qeveria vendosi ditë zie kombëtare në nderë të ish-presidentit Bujar Nishani./Opinion.al

Pas