Kryesore

Rritja e çmimit të naftës, Braçe:Në bursë ka rënë, po e shisni me 248 lekë litrinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 02/06/22 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të naftës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook” Braçe shprehet se në bursë çmimi i naftës ka rënë dhe aktualisht është 112-113 dollare/fuçi, ndërsa në vendin tonë shitet me 248 leke/liter.

Më tej Braçe ngre pikëpyetje nëse çmimi i naftës në vendin tonë shitet sipas bursës.

“Nafta tani, nga 120 dolle/fuci me 31 maj, ne 112-113 dollare/fuci tani. Meqe po shisni me 248 leke/liter, jo per gje tjeter! Se ju shisni sipas burses apo jo, jo sipas rezervave te rafinerive e sipas rezervave tuaja kur blini nga rafinerite! Apo jo?”, shkruan Braçe.

Pas