-Jetë dhe Stil

Video/Manastirliut ,Veliajt apo… Kujt do t’ja lërë Rama partinë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:43 - 17/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka qenë i ftuar mbrëmjen e së shtunës në programin e humorit “Klanifornia” dhe përballë aktorit Albano Bogdo i cili ndodhej në rolin e gazetarit Gilbert Fevziu, Rama ka pranuar të intervistohej.

Ja si është përgjigjur ai, nëse një ditë do e dorëzojë Partinë Socialiste.

 Gilbert Fevziu: Një ditë do lodheni dhe do e dorëzoni PS, apo jo?

Edi Rama: Kurrë.

Gilbert Fevziu: Kurrë? Je bërë si Berisha në 2013-n. Do rrish kryeministri deri në 2100 mër burrë i dheut. Kur ta dorëzoni partinë?

Edi Rama: Jo të jemi të qartë, nuk do lodhem kurrë.

Gilbert Fevziu: Nuk po them që do lodheni, kur të vendosni që të largoheni.

Edi Rama: Hë pra… po mos bëj provokime këtu.

Gilbert Fevziu: Po dakord. Kur të vijë dita.

Edi Rama: Se bëni edhe ju edhe ai Fevziu tjetër bëni si asnjanës, po jemi ca provokatorë, jeni të kapur, e di si iu ka bërë Sandri apo jo.

Gilbert Fevziu: Na ka bërë, na ka bërë milionerë na ka bërë, me djersën e ballit, nuk i bie njeriu në qafë. Në rregull! Ja kështu posi.

Edi Rama: Milioner që rri kërkon nga 100 euro kush vjen në studio.

Gilbert Fevziu: I dua për bixhoz vëlla. Lekët e rrogës i çoj në shtëpi.

Edi Rama: Po ku ka bixhozçi që i çon lekët në shtëpi, je në terezi ti.

Gilbert Fevziu: Nejse. Nga këta të rinjtë e PS-së kur të largoheni ju, cilit do t’ia lini partinë. Për shembull, Erion Veliajt, Ogerta Manastirliut apo Luljeta Bozos, që të përcjellë brezat e rinj.

Edi Rama: Kjo do varet kush do të marrë PD pas këtyre zgjedhjeve, Fevziu i rremë apo Fevziu i vërtetë. Se po ta marrësh ti, duhet tjetër profil kundërshtari, po ta marrë Fevziu i rremë duhet tjetër profil kundërshtari.

Gilbert Fevziu: E kuptoj. Nuk e paske ndarë akoma kujt do ia lesh…

Pas