Bota

VIDEO/ Makinat fundosen papritur në një gropë me ujë të nxehtë në Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:00 - 13/10/21 |
Opi Nion

Dy makina janë fundosur nga një gropë me ujë të nxehtë që u hap papritmas ditën e sotme në Rusi.

Sipas mediave të huaja automjetet, njëra nga automjetet tip “Toyota Corolla Spacio” dhe tjetra Nissan Juke përfunduan brenda gropës më uji të nxehtë të krijuar në Novosibirsk, një nga tre qytetet më të mëdha të Rusisë.

Bëhet me dije se kur ndodhi incidenti dy makinat ishin parkuar jashtë një qendre biznesi e për pasojë nuk pati të lënduar. Nga fotot e publikuara në media tregohet se si kalimtarët e rastit shohin gjithë kuriozitet  gropën e krijuar ndërsa punonjësit mundohen që të nxjerrin prej aty makinat.

Deri më tani sipas autoriteteve besohet se gropa në rrugë u hap pas shpërthimit të tubacioneve të ujit të nxehtë./Opinion.al

 

Pas