InstaBIZ

“Squid Games”, zyrtarisht seriali më i ndjekur në “Netflix”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 13/10/21 |
Opi Nion

Seriali më i ri “Squid Games”, i cili është bërë viral ditët e fundit, tashmë ka marrë statusin e më të ndjekurit  në “Neflix”.

Drama në gjuhën koreane u transmetua për herë të parë në shtator dhe tregon një botë shumë larg ndaj normales.

Në të gjithë këtë serial një organizatë e çuditshme rekruton njerëz që kanë borxhe dhe ata pastaj duhet të konkurrojnë në një seri lojërash vdekjeprurëse.

Në më pak se katër javë më parë, seriali i Koresë së Jugut është bërë më i popullarizuari ndonjëherë duke tërhequr 111 milionë fansa.

Lajmi është bërë i ditur vetë nga kompania ‘Netflix’ në llogarinë zyrtare në “Twitter.

 “’Squid Game’ ka arritur zyrtarisht 111 milion fansa – duke e bërë atë serialin tonë më të madh ndonjëherë!”, shkroi kompania Netflix në Twitter.

Pas