Bota

VIDEO/ Lutja e çuditshme e këshilltares shpirtërore të Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 07/11/20 |
Opi Nion

Gara presidenciale e zhvilluar mes presidentit aktual, Donald Trump, dhe kundërshtarit të tij Joe Biden, duket shumë e fortë edhe tani që po vijon numërimi i votave në disa shtete.

Ndërkohë, një video e këshilltares shpirtërore të presidentit Donald Trump, Paula White është bërë virale në internet.

Ajo shihet teksa lutet për Trump që të fitojë sërish postin e Presidentit të SHBA-së.

Paola deklaron se beteja aktuale e zgjedhjeve në SHBA nuk është betejë politike, por një konflikt midis së Mirës dhe së Keqes.

“Jepi, jepi, jepi deri sa të arrijmë fitoren. Dua të dëgjojë tingullin e fitores”, thotë Paula White vazhdimisht në lutjen e saj.

Ndërkohë në SHBA vijon ende numërimi i votave, ku në avantazh është Joe Biden, i cili ka 264 vota elektorale, ndërsa Trump ka 214 vota./ Opinion.al

Pas