-U tha në Opinion

Video/Kryemadhi sjell live në “Opinion” pamje nga vendi i grumbullimit të mbetjeve,SharrëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 19/01/23 |
el ida

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka sjellë në emisionin “Opinion” denoncime të reja lidhur me çështjen e inceneratorëve dhe depozitimin e mbetjeve në landfillin e Tiranës.

Përmes videoxhirimeve të realizuara me dron Kryemadhi ka prezantuar gjithe ecurinë e një procesi që nga dërgimi i mbeturinave familjare në kazan, deri në depozitim, duke identifikuar se ato nuk diferencohen.

Njëkohësisht, nga studio e emisionit “Opinion” është realizuar një lidhje direkte me kamerat e vendosura në landfillin e Sharrës, ku janë treguar live pamjet e mjeteve që shkarkojnë mbetjet./Opinion.al

Pas