Aktualitet

Bllokohet nga dëbora Rruga e Arbrit, policia: Kaloni nga aksi i vjetërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 20/01/23 |
Opi Nion

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore që ka përfshirë të gjithë territorin e vendit ka sjellë bllokimin e rrugës së Arbrit. Policia bën me dije se subjekti kontraktor për mirëmbajtjen e rrugës po punon për pastrimin dhe hapjen e saj.

Ndërkohë autoritetet iu bëjnë thirrje shoferëve që të kalojnë nga aksi i vjetër.

“Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në zonat malore të qarkut Dibrër kanë rënë reshje dëbore dhe për këtë shkak, aksi i rrugës së Arbrit , bypass- Qafë Murrizë, është bllokuar dhe subjekti kontraktor për mirëmbajtjen e rrugës po punojnë për pastrimin dhe hapjen e saj.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas nëpërmjet bypass- Qafë Murrizë, të ndjekin aksin rrugor Klos-Burrel-Ulëz.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit, të shmangin lëvizjet e panevojshme, të moderojnë shpejtësinë dhe të mos bëjnë manovra të rrezikshme në rrugë.

Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112 ose dërgoni njoftim në Komisariatin Dixhital”-njofton policia.

 

Pas