Kronikë

VIDEO/ Kokainë dhe armë në banesë, arrestohet 53-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 08/02/21 |
Doriana Çepunaj

Një 53-vjeçar me inicialet A. H.,  është vënë në pranga nga Policia e Korçës pasi posedonte lëndë narkotike dhe armë të në banesë.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore se një shtetas posedonte armë dhe lëndë narkotike, kanë organizuar shërbimet dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e të dyshuarit, në lagjen nr. 4, Korçë.:, njofton policia.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit në banesën e shtetasit A. H., kanë gjetur disa doza kokainë gati për shitje, letër alumini e bërë gati për përgatitjen e dozave, një sasi përzierësi, një peshore elektronike, një armë pistoletë sportive, dy armë të ftohta dhe dy suportera kartash Sim, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

53 vjeçari është një emër i njohur për policinë pasi rezulton të ketë precedent të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër personit. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mbajtja pa leje e armëve sportive”, “Mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./Opinion.al

Pas