Kronikë

VIDEO/Kishte lëndë plasëse, ekspertët shpërthejnë pakon në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 25/04/22 |
Opi Nion

Forcat xheniere të Tiranës kanë kryer shpërthimin e komanduar të pakos së dyshimtë e cila u konstatua në rrugë në lagjen ‘1 Maji”, në zonën e njohur si Plazhi i Vjetër në Vlorë.

Në pako ka pasur lëndë plasëse. Videoja e mëposhtme tregon momentin e shpërthimit.

Dyshimet e policisë janë se pakoja mund të ketë rëndë nga ndonjë automjet që po qarkullonte në rrugë. Ende nuk dihet se nga cili mjet pasi bëhet fjalë për një rrugë në të cilin ka qarkullim të madh të makinave. Policia do të shikojë lëvizjen e mjeteve në kamerat e sigurisë rreth orarit kur është marrë njoftimi për të zbuluar se kush e posedonte lëndën plasëse.

Pakoja u konstatua rreth orës 14:40. Menjëherë në vendngjarje mbërriti policia e cila rrethoi zonën, dhe vendosi shiritine sigurisë.

Pas