Sport

Video/“Jo luftë të lutem”, ylli rus i tenisit e shkruan mesazhin e tij në kamera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 25/02/22 |
Opi Nion

Ylli rus i leninist ka lënë një mesazh, duke kërkuar që mos të ketë luftë.

Ai shkruan në një kamera, që po transmetonte turneun ku ai merrte pjesë, “jo luftë të lutem”.

Bëhet fjalë për tenistin Andrey Rublev, i cili aktualisht po merr pjesë në një turne që po zhvillohet në Dubai.

Aktualisht Rublev renditet në vendin e shtatë në botë. Mesazhi i tij u bë publik në rrjetin social “Twitter”, me hashtag dhe është trendi i momentit në rrjetet sociale, ku shumë persona po bëjnë thirrje për mos vazhdimin e luftës./Opinion.al

Pas