Life Style

Video/ Ja si dukej në të vërtetë Jezusi sipas shkencës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:32 - 26/10/18 |
el ida

Nëse pyet 100 njerëz në rrugë si e imagjinojnë fytyrën e Jezusit shumica do të japin të njëjtën përgjigje: të gjatë, me flokë të gjata, me mjekër dhe të dobët.
Mesa duket kjo nuk është e vërteta e plotë.

Duke ndjekur metodat që përdorin për të zbardhur krimet, shkencëtarët britanikë , me asistimin e arkeologëve izraelitë , kanë rikrijuar versionin më të ngjashëm te fytyrës më të famshme në histori.

Në videon e mëposhtme shpjegohet pse është ai imazhi I përafërt me fytyrën e vërtetë të Jezusit. Ky imazh është bazuar në kërkimet e shkencëtarit Richard Neave. Ai mendon se ka arritur të zbulojë përafërsinë më të vërtetë me fytyrën e Jezusit./Opinion.al

Burimi: Educate Inspire Change

Pas