Aktualitet

VIDEO/ Ishte ndërtuar në trotuar, IKMT shemb “Kalin e Trojës” në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 14/07/21 |
Opi Nion

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) këtë të mërkurë ka bërë me dije se ka shembur strukturën prej betoni në Elbasan që njihej si “Kali i Trojës”.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, IKMT thotë se kjo ndërtesë ishte pa leje dhe pengonte lëvizjen e qytetarëve pasi ishte ndërtuar në trotuar.

Prej vitesh kjo ndërtesë ndodhet në Elbasan, por sot IKMT e ka rrafshuar.

 

Pas