Aktualitet

Video/Humb kontrollin e biçikletës, qytetari bie nga ura në lumin Drin në LezhëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 28/09/22 |
Opi Nion

Një person ka humbur kontrollin e biçikletës dhe ka rënë nga ura në ujërat e lumit Drin në zonën e Ishull të Lezhës duke rrezikuar kështu mbytjen. Qytetari është parë nga kalimtarët teksa ka rënë në lumë dhe kanë qenë ata të cilët kanë lajmëruar ambulancën dhe zjarrëfikësen.

Në videon e publikuar shfaqet momenti kur burri nxirret nga lumi me litar me ndihmën e zjarrëfikëseve.Mësohet se i plagosuri është dërguar në spitalin rajonal të Lezhës për ndihmë mjekësore./Opinion.al

Pas