Sport

Video/ Grushtoi 31-vjeçarin e “urryer” gjatë ndeshjes, shqiptari po “çmend” AmerikënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 25/10/22 |
Opi Nion

Tifozët e sportit hokej kanë mbështetur 21 vjeçar shqiptar Arbër Xhekaj.  Shqiptari i cili debutoi  në NHL, 3 ditë më parë, u përlesh me Zack Kassian, 31-vjeçarin e urryer nga fansat e këtij sporti.

Gjatë ndeshjes, në një moment tensioni mes të dy lojëtarëve, shqiptari heq dorezat dhe grushton kundërshtarin, i cili përfundoi i shtrirë.

Stili i tij agresiv i lojës, por edhe dueli i fundit, ka bërë që lojtari shqiptar i Montreal të kthehet menjëherë në sportistin më të pëlqyer në NHL.

Pas