Bota

Video/ 50 vite pa u larë, vdes në moshën 94-vjeçare njeriu më i pistë në botëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 25/10/22 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare njeriu më i pistë në botë, i cili nuk ishte larë për më shumë se 50 vjet.

Amu Haji nga Irani vdiq të dielën në fshatin Dejgah të provincës Fars, njoftoi agjencia e lajmeve Irna. Haji, i cili ishte beqar dhe shmangte larjen nga frika se mos “sëmurej”.

Në vitin 2013, Amu Haji u bë i njohur për botën nga dokumentari i shkurtër i titulluar “The Strange Life of Amu Haji”.

“Për herë të parë, disa muaj më parë, fshatarët e çuan atë në tualete për t’u larë,” raportoi Irna.

Amu Haxhi urryente ujin, por ai i donte cigaret. Nga pamjet e filmuara Amu Haji pinte katër cigare njëkohësisht.

 

Pas