Aktualitet

Video/ Gruri u derdh në autostradë, policia: Shoferi humbi kontrollin e kamionitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 12/08/22 |
Opi Nion

Drejtuesi i kamionit humbi kontrollin e mjetit dhe si pasojë një sasi e madhe gruri u derdh në autostradë. Policia ka zbardhur shkakune aksidendit të ndodhur rreth orës 14:05, në autostradën Durrës-Tiranë. Mësohet se si pasojë e aksidentit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

“Më datë 12.08.2022, rreth orës 14:05, në autostradën Durrës-Tiranë, shtetasi A. A., duke drejtuar mjetin (kamion të ngarkuar me grurë), dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga. Si pasojë e aksidentit janë shkaktuar vetëm dëme materiale”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Opinion.al

 

Pas