Bota

Video/ Florida, shpërthim i fuqishëm në Qendrën Hapësinore Kennedy


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 01/09/16 |
root

Një shpërthim i madh i papritur ka ndodhur në Qendrën Hapësinore Kennedy në Florida, teksa kompania hapësinore Space X po përgatitej për nisjen e një rakete nga toka.

Pamjet nga vendngjarja tregojnë një shtëllungë të madhe tymi që ngrihet mbi kompleks.

Fuqia e shpërthimit tronditi ndërtesat që ndodhen disa milje larg. Space X po kërkon të krijojë një epokë të re të raketave dhe udhëtimit hapësinor.

Deri tani nuk është raportuar për të lënduar nga shpërthimi dhe pritet që të sqarohet shkaku i shpërthimit.36B2B9A500000578-0-image-a-86_1469802418172

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas