Aktualitet

Video/ Familja me 5 anëtarë rrezikon jetën duke kaluar përroin me makinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:37 - 18/01/23 |
Opi Nion

Një familje me 5 anëtarë është shpëtuar pasi mbeti e bllokuar brenda makinës së tyre në një përrua në fshatin Kaluer të Njësisë Administrative Ungrej në Lezhë.

Mësohet se të pestë anëtarët e familjes po ktheheshin nga një ceremoni mortore dhe tentuan të kalonin përroin me fuoristradë, por për shkak të prurjeve të shumta të ujit, automjeti i tyre mbeti i bllokuar.

Banorët e zonës u kanë ardhur në ndihmë dhe i kanë ndihmuar që të dalin nga automjeti, duke shmangur kështu tragjedinë.

Vendi ynë është përfshirë nga reshje intensive shiu ndërsa sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes në datën 20 Janar do të arrihet piku i prurjeve.

Gjithashtu ministria u ka bërë thirrje qytetarëve në zonat e rrezikuara të bëjnë kujdes me lëvizjet e tyre në orët në vijim, të shmangin kalimet në rrugët me prezencë uji, të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe të njoftojnë strukturat vendore për ndihmë.

Pas