Sport

VIDEO/Euro2020,”çmenden” tifozët anglezë,rrahin italianët jashtë stadiumit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:59 - 12/07/21 |
Opi Nion

Finalja e Euro 2020 midis Italisë dhe Anglisë nuk ka kaluar pa incidente.

Mijëra tifozë anglezë kanë mbetur të zhgënjyer mbrëmjen e kaluar në stadiumin e Wembley-it në Angli, pas humbjes ndaj Italisë.

Ata duket se nuk e kanë suportuar humbjen e kupës së “Euro2020”, pasi kanë mbi një gjysmë shekulli që nuk fitojnë.

Kështu, në fund të ndeshjes, teksa italianët festonin brenda stadiumit, sikurse shfaqet në videon e mëposhtme, jashtë ka pasur përplasje mes tifozëve.

Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit teksa shihet se si një grup tifozësh dhunojnë kundërshtarët e tyre  ndërsa ka ndërhyrë policia për t’i ndarë./Opinion.al

 

Pas