Rajoni

VIDEO/ E përjetoi tërmetin në studion e lajmeve, ja si reagon gazetarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 23/04/22 |
Opi Nion

Një tërmet i fuqishëm tronditi mbrëmjen e djeshme Bosnjë-Hercegovinën. Epiqendra ishte në Strupici, ndërsa lëkundjet e forta shënuan një viktimë.  Një vajzë 28-vjeçare humbi jetën pasi një shkëmb i madh nga kodra u shemb mbi shtëpinë ku ndodhej Elmira, prindërit dhe motra e saj.

Ndërkohë pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur spikerja e lajmeve përjeton termetin live ne studio.

Sipas mediave të huaj lëkundjet janë ndierë në, Kosovë, Mal të Zi, e Kroaci, edhe në vendin tonë.

 

Pas