Kronikë

Video/Dyshohet se do kryente vrasje, i riu kapet i armatosur në Kurbin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 20/08/21 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar është vënë në pranga si rezultat i një operacioni policor të koduar “Ndërhyrja në Kohë”.

Në një njoftim zyrtar policia sqaron se është arrestuar Armando Marashi nga Fushë-Kuqja e Kurbinit teksa po udhëtonte me një makinë Range Rover.

I riu rezultonte me precedentë të mëparshëm kriminal, në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe të vjedhjes dhe ishte shpallur në kërkim policor nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, i dyshuar për veprën penale të vjedhjes me anë të mashtrimit.

Gjatë kontrollit në automjet ë riut iu gjet një armë zjarri automatik, një krehër me 30 fishekë, municion luftarak, një pala targa automjeti të denoncuara të vjedhura në Tiranë, lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, si dhe sende të tjera të kundërligjshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

“Në bashkëpunim me Prokurorinë , strukturat hetimore të DVP Lezhë po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij rasti pasi nga informacionet e marra në rrugë operative dyshohet se ky shtetas mund të kryente vepër penale në fushën e krimeve ndaj personit apo të vjedhjes me armë”, thekson Policia.

 

Pas