Bota

VIDEO/ Dhunonte sanitaren, shkarkohet nga detyra ambasadorja nga Filipine


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:03 - 02/03/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e Filipineve në Brazil, është shkarkuar nga detyra pasi u zbulua nga kamerat e sigurisë se në mënyrë sistematike, kishte dhunuar sanitaren e rezidencës zyrtare.

Në videon e publikuar nga mediat e huaja shihet se si ambasadorja Marichu Mauro, dhunon vazhdimisht punonjësen.

Pas pamjeve të publikuara, të cilat shpejt u bënë virale ambasadorja është shkarkuar nga detyra në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Filipine, teksa vendimin e ka bërë të ditur presidenti i vendit Rodrigo Duterte.

“Ekzistojnë rregulla që duhen respektuar. Nëse nuk i respektoni, bartni pasojat dhe rreziqet. Nëse gjërat shkojnë keq, unë nuk do t’iu shpëtojë”, ka deklaruar i pari i shtetit.

Me vendimin e dhënë, Mauro ka humbur të drejtën të përfitojë një pension si dhe të punojë në administratën publike./Opinion.al

Pas