Rajoni

Greqia regjistron 2353 persona të infektuar me COVID dhe 23 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 02/03/21 |
Opi Nion

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,353 raste të reja me Covid-19, ku krahasuar me dje, ka një rritje me 1,176 raste të reja.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve deri më tani ka shkuar në194,582 persona të infektuar.  Gjithashtu 422 pacientë trajtohen të intubuar në , ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 1,364 pacientë janë larguar nga ICU.

EODY konfirmoi ndër të tjera se sot janë regjistruar edhe  23 vdekje të reja ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6,557 vdekje në vend./Opinion.al

Pas