Kryesore

KQZ miraton projektin pilot për votim dhe numërim elektronik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 02/03/21 |
Opi Nion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot projektin pilot për votim dhe numërim elektronik në ZAZ 40 në njësinë numër 10 në Bashkinë e Tiranës.

Do të japim cdo kontribut që do të jetë i nevojshëm që edhe kjo vendimmarrje që do të pasohet nga të tjerat të ecë në drejtimin e duhur” tha përfaqësuesi i PD-së në KQZ, Ivi Kaso.

Po ashtu, në mbledhjen e sotme të KQZ është regjiatruar edhe koalicioni “PD-Aleanca për Ndryshim”, i Partisë Demokratike me aleatët.

Meqë dokumentacioni i paraqitur është në rregull miratohet” tha kryetari i institucionit të menaxhimit të zgjedhjeve në Shqipëri, Ilirjan Celibashi.

Pas