Bota

Video/Dhjetra të plagosur, shkatërrohet nga shpërthimi porti i Bejrutit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 04/08/20 |
Opi Nion

Dy shpërthime kanë ndodhur në Bejrut në zonën e portit, ndërsa bëhet me dije se janë shënuar deri tani te pakten 10 viktima dhe me dhjetra të plagosur.

Imazhet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë një re të jashtëzakonshme të tymit në zonë, ndërkohë që burimet e sigurisë kanë njoftuar se shpërthimet kanë ndodhur në 2 kohë në një distancë prej 15 minutash nga njëri-tjetri, ben me dije Corriere della sera.

 


Kryqi i kuq libanez njofton gjithashtu për të plagosur të mbetur nën rrënoja.

Arsyet e shpërthimit që ka shkatërruar portin e kryeqytetit libanez janë ende të paqarta, por mendohet se shpërthimi ka ndodhur brenda një depoje fishekzjarresh. /Opinion.al

Pas