Sport

Video/ Derbi Partizani-Tirana, karton i verdhë për mesfushorin e Partizanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:50 - 25/09/16 |
root

Derbi “Partizani-Tirana” vijon të luhet në një atmosferë elektrizuese në “Elbasan Arena”, por rezultati pavarësisht përpjekjeve të të dyja skuadrave mbetet ende 0 me 0.

Në minutën e 24-t është dhënë karton i verdhë për mesfushorin italian të Partizanit, Luka Bertonin, pasi ndaloi nga prapa mesfushorin Mervil, i cili po i drejtohej rrezikshëm zonës e të kuqve.

Ndërsa në minutën e 25-të, Ndëshkohet edhe sulmuesi Kaleb Ekuban për një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Dorian Kërçikut në mesfushë.

Ja momentet më të rëndësishme të ndeshjes deri tani:

25′ Ndëshkohet edhe sulmuesi Kaleb Ekuban për një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Dorian Kërçikut në mesfushë.

24′ Karton i verdhë për Luka Bertonin. Mesfushori italian i Partizanit ndëshkohet pasi ndalon nga prapa mesfushorin Mervil, i cili po i drejtohej rrezikshëm zonës e të kuqve.

17′ Rasti i parë i rrezikshëm. Emiliano Vila vë në provë Ilion Likën me një të djathtë të bukur nga larg, por “gardiani” bardheblu përgjigjet në të njëjtën mënyrë duke e çuar topin në këndore.

16′ Në aksionin pasardhës, Partizani zbret shpejt në zonën bardheblu. Megjithatë, Ekuban vonohet dhe bllokohet nga mbrojtësit e Tiranës.

15′ Moises merr një pasim të bukur vertikal nga Mervil, por portieri Hoxha del me shpejtësi duke e zotëruar topin para se sulmuesi bardheblu të godiste. 1

0′­15′ Spektakël në shkallët e stadiumit, me të dyja tifozëritë që nuk i kanë ndalur për asnjë çast këngët dhe brohorimat në

9′ Partizani provon të zbresë në kundërsulm të shpejtë, por Ekuban kapet në pozicion jashtë loje. Vendim i gabuar i anësorit.

5′ Minuta të vrullshme dhe me ritëm të lartë nga të dy ekipet, por ende asnjë rast i pastër në dy portat.

1′ Dëgjohet fishkëllima që i jep udhë derbit. Tirana e luan topin e parë.

Pas