Sport

Video/Çudia me Sergio Ramos, 2 penallti të humbura në një ndeshje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:38 - 14/11/20 |
Opi Nion

Sergio Ramos ka humbur dy penallti në ndeshjen e Spanjës përballë Zvicrës e vlefshme për Ligën e Kombeve.

34-vjeçari ka bërë goditjen e parë ndaj portierit Yann Sommer, por ky i fundit ka arritur ta nxjerrë topin jashtë portës. Në përpjekjen e dytë të një penalltie tjetër, Ramos ka goditur poshtë, por topi është pritur nga portieri.


Sergio Ramos kishte shënuar në të gjitha penalltitë që kishte marr që nga Maji i vitit 2018 dhe që numëroheshin 25 të tilla. Këto ishin dy penalltitë e para të humbura pas më shumë se 2 vitesh./Opinion.al

Pas