Aktualitet

Video/ ‘Çmenden’ shqiptarët, derdhet “lum” paraja në dasmën kosovare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:55 - 01/08/16 |
b.f

Në një dasmë të zhvilluar në qytetin e Ferizajt në Kosovë, ka bërë që të sapomartuarit të shpërblehen me një shumë të konsiderueshme frangash zvicerane.

Tradita e dasmave shqiptare është edhe dhënia e parave dhe dhurata të ndryshme për çiftet, shkruan “Indeksonline”.

Në këtë video shihen 53 mijë franga të hedhur në momentin që po kërcente i sapomartuari i familjes Selimi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas