Bota

Video/Cikloni i acartë në SHBA, 46 mjete përfshihen në aksidentBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:46 - 24/12/22 |
Opi Nion

Një aksident në të cilin u përfshinë 46 automjete dhe ku raportohen të paktën 4 viktima, u shkaktua të premten e 23 Dhjetorit në Ohio, ndërsa shkak ka qene cikloni që po godet SHBA-në.

Pasagjerët e mjeteve të përfshira u dërguan me autobus në ambientet me ngrohje të zonës, e cila është goditur nga fenomeni i ciklonit ditët e fundit. Më pas, ka nisur procesi i largimit të automjeteve, me qëllim rihapjen e rrugës e cila mbeti e bllokuar për thuajse 7 orë.

Autostradat e mbyllura dhe anulimet e mijëra fluturimeve e vështirësuan jashtëzakonisht shumë udhëtimin e miliona qytetarëve, vetëm pak orë para Krishtlindjeve./Opinion.al

One person died and multiple people were injured, Ohio Highway Patrol said. https://t.co/qbrkoZswJU pic.twitter.com/OvJQzKjV4w

— ABC News (@ABC) December 23, 2022

Pas