Sociale

Foto/Bashkia rivendos bustin e Mit’hat Frashërit, Veliaj: Zero tolerancë për vandaliziminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:05 - 24/12/22 |
Opi Nion

Pas dëmtimit të kryer dy ditë më parë, busti i Mit’hat Frashërit në Parkun e Liqenit është restauruar dhe rivednosur nga bashkia e Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj, që ka publikuar fotot e bustit të rivendosur, përmes një publikimi në rrjetet sociale, shprehet se do të ketë zero tolerancë për vandalizimin në qytet.

“Rehabilitohet busti i Mithat Frasherit ne Parkun e Liqenit. Zero tolerancë për vandalizimin ne qytetin tonë!

Një pakice e dhunshme dhe ndotëse tek Skënderbeu, Ismail Qemali, Monumenti i Pavaresise apo Mit’hat Frashëri nuk do t’i imponohet kurrë shumicës qytetare dhe europiane”, shkruan Veliaj.

Rehabilitohet busti i Mithat Frasherit ne Parkun e Liqenit. Zero tolerance per vandalizimin ne qytetin tone!

Nje pakice e dhunshme dhe ndotese tek Skenderbeu, Ismail Qemali, Monumenti i Pavaresise apo Mithat Frasheri nuk do t’i imponohet kurre shumices qytetare dhe europiane! 🇦🇱 pic.twitter.com/fpyWjsAZjf

— Erion Veliaj #EYC2022 🇪🇺🇦🇱 (@erionveliaj) December 24, 2022

Pas