Aktualitet

Video/Ceremonia e ngritjes së flamurit, momentet kur Rama shmang Dritan Lelin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 28/11/21 |
Opi Nion

Në ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar në Vlorë, në këtë 109-vjetor të Pavarësisë së Shqipërisë, të pranishmëm kanë qenë kryeministri Rama por edhe kryebashkiaku i qytetit bregdetar, Dritan Leli.

Sikurse duket nga pamjet, ka rënë në sy në këtë ceremoni edhe një herë tjetër distancimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Bashkisë së qytetit, Dritan Leli, me të cilin kreu i qeverisë është përplasur para zgjedhjeve të 25 prillit.

Teksa kreu i qeverisë drejtohet tek rreshti ku ndodhet Leli, kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla, Presidenti Ilir Meta ka shmangur përshëndetjen me kryebashkiakun. Kështu, kryeministri e ka anashkaluar Lelin në ceremoninë e ngritjes së Flamurit.

Rama qëndroi në krah të kreut të shtetit gjatë cereomonisë zyrtare të ngritjes së flamurit./Opinion.al

Pas