Kryesore

Ndodhen në qelitë e Hagës, flamuri me portretet e Thaçit dhe Veselit në Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 28/11/21 |
Opi Nion

Me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë këtë të dielë është vendosur në hyrje të Prishtinës një flamur i madh me fotografitë e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.

“Ne bashkërisht, me disa bashkëluftëtarë, por edhe disa të rinj, kemi vendosur dhe kemi punuar një flamur me emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe me krerët e UÇK-së që po mbahen në Hagë”, tha njëri nga organizatorët.

Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, janë 2 prej 4 ish-komandantëve të  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që ndodhen në burg në Hagë. Në këtë ditë të veçantë shqiptarët nuk harrojnë kontributin e tyre për kombin./Opinion.al

Pas