-Jetë dhe Stil

Video/ “Big Ben” i famshëm, pushon së tingëlluariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:29 - 02/05/16 |
b.f

Pas 157 vjetësh Big Ben i famshëm pushon së tingëlluari. Kulla Elisabeth, ose Big Ben, ka nevojë për riparime të menjëherëshme. Ora e kullës është riparuar për herë të fundit para 30 vjetësh. Projekti i riparimit prej 42.4 milion dollarësh do të zgjasë 3 vjet. Ngjyrat e orës do të ndyshojnë në jeshile dhe ngjyrë ari, të cilat kanë qënë ngjyrat origjinale, ndërsa këmbanat do jenë në gjëndje pune, brënda disa muajve.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas