Bota

Video/Berlin, makina përplas turmën, 1 i vdekur dhe disa të plagosurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 08/06/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Gjermani. Të paktën një person humbi jetën dhe disa të tjerë u plagosën pasi një makinë u përplas me një turmë njerëzish në rrethin perëndimor të Berlinit, në Charlottenburg.

Shërbimet e urgjencës u thanë gazetarëve se incidenti kishte ndodhur rreth orës 10:30 të mëngjesit me orën lokale (8:30 UTC).

“Aktualisht rreth 60 personel të urgjencës janë në vendngjarje”- shkroi zjarrfikësja e Berlinit në Twitter.

Zëdhënësi i policisë së Berlinit, Martin Dams tha se shoferi i automjetit është ndaluar.

Ishte e paqartë nëse incidenti ishte rezultat i një aksidenti apo shoferi ishte përplasur qëllimisht me turmën, tha Dams.

Pas