Aktualitet

VIDEO/ “Beqareve në fillim”, Rama i mëson kamarierit radhën e kafes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 27/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë takimeve të tij elektorale i ka dhënë leksione mirësjelljeje një kamarieri në një lokal ku shihet i shoqeruar nga disa gra.

Sipas Kryeministrit Rama kamarieri në fillim duhet t’u shërbejë grave beqare, më pas të martuarave, burrave të martuar, vajzave dhe pastaj burrave të tjerë.

Rama shprehet gjithashtu se radha e kafes është manual mirësjelljeje për kamarierët.

‘’More vesh ti, ashtu grave në fillim, beqareve në fillim, pastaj grave të martuara, pastaj burrave të martuar, pastaj vajzave, pastaj burrave’’– tha Rama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas