Aktualitet

Video/ Basha: Kushërinjtë e Tahirit, po mbjellin kanabis në SelenicëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:41 - 05/05/16 |
b.f

Një tjetër denoncim i ardhur këtë mbrëmje në Opinion nga Basha ka qenë sipas tij edhe për vëllëzërit Habilaj, të njohur si kushërinjtë e ministrit Tahiri, të cilët po përgatiten për kultivimin e një sasie të madhe kanabis në pyllin e Selenicës.

“Vetëm tri ditë më parë janë marrë në telefon patrullat e policisë. Kam ditën dhe orën e saktë. Janë mbi 25 ngarkesa kamion me pleh organik që kanë lëvizur nga Ura e Lushnjës për në pyjet e Selenicës, ku vëllezërit Habilaj po kultivojnë më mijëra bimë kanabis sativa.

Është informacion i datës 24 prill. Është ndaluar nga polica një sasi prej 40 kamionësh të ngarkuar në zonën e Tre Urave me pleh organik në drejtimin e zonës së pyllit të Selenicës.  Kamionët kanë qenë në pronësi të vëllezërve Habilaj që po përgasin një sasi të madhe kanabisi në këtë qark në garancinë e drejtorit të policisë së Policisë së Kufirit, Jeart Çela. Po ju them që janë 80 emra të policisë së shtëit të përfshirë në trafikun dhe kultivimin e drogës në Shqipëri. Duke filluar që nesër do ti bëjmë publike.”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas