Aktualitet

E fundit/ Gjykata e Apelit le në burg Emiljano ShullazinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:10 - 06/05/16 |
b.f

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka lënë në burg Emiljano Shullazin, Gilmando Danin dhe Blerim Shullazin, duke refuzuar kërkesën e tyre për lirim. Emiljano Shullazi, i arrestuar për gjobëvenie dhe marrje të pasurisë përmes kërcënimeve u transferua pak ditë më parë në Tiranë, duke lënë qelitë e burgut të sigurisë së zakonshme, në Elbasan.

Kjo lëvizje është bërë për lehtësi, pasi ditën e sotme ai kërkon në Apel zbutjen e masës së sigurisë. Shullazi kërkoi lirimin e tij dhe procedim në gjendje të lirë. Ai, së bashku me Gilmando Danin dhe Blerim Shullazin gjendeshin në burgun 302, deri sa u transferuan në tre burgje të ndryshme javën që shkoi. Shullazi u dërgua në Elbasan, ndërsa Blerimi te 313­ta dhe Dani në Fushë­Krujë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas