Sport

Video/ Barcelona prezanton sulmuesin e ri, dështon para tifozëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 21/02/20 |
Opi Nion

Martin Braithwaite, sulmuesi i ri i Barcelonës nuk ka mundur të entuziazmoi tifozët katalanas gjatë prezantimit në “Camp Nou”.

Sulmuesi ka gabuar disa herë dhe nuk ka mundur të kontrolloi topin, duke lënë një shije të keqe tek fansat. Braithwaite nënshkroi një kontratë katërvjeçare plus pjesën e mbetur të këtij sezoni me kampionët në fuqi të La ligas.

Barça pagoi për Braithwaite 18 milionë euro Leganesit, aq sa ishte shuma e klauzolës së lirimit të tij. Sulmuesi ka një klauzolë në kontratën e tij me Barcelonën me vlerë 300 milionë euro. Por, ajo që ra në sy ishte prezantimi katastrofal para syve të tifozëve./ Opinion.al

Pas