Bota

VIDEO/ Autobusi bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 07/07/20 |
el ida

Të paktën 21 nxënës të një shkolle të mesme kanë humbur jetën, pasi një autobus në qytetin Anshun të Kinës humbi kontrollin dhe ra nga ura në liqen, duke u fundosur.

Autoritetet konfirmuan po ashtu se 15 të tjerë përfunduan në spital të plagosur rëndë nga aksidenti tragjik. Pasagjerët në autobus kanë qenë nxënës të shkollës së mesme, të cilët do të kryenin provimin për t’u futur në universitet.

Shkaqet e aksidentit janë ende nën hetim por në një video të publikuar në rrjetet sociale duke autobusi, i cili shton shpejtësinë dhe më pas ndryshon korsinë para se të dalë nga ura.

Pika më e thellë në liqen është 15 metra, ndërsa në zonën ku ra autobusi thellësia është rreth 10 metra./Opinion.al

Pas