Aktualitet

Video/ Arsenal armësh, bie në pranga “i forti” i BulqizësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:50 - 05/05/16 |
b.f

Martin Biba është arrestuar gjatë ditës së sotme në Bulqizë, pasi iu gjetën një arsenal armësh dhe lëndë plasëse.

Burime nga policia thanë se gjatë operacionit të koduar “Pranverë 2016”, është arrestuar shtetasi Martin Biba, 50 vjeç, i njohur si një nga personazhet e “fortë të zonës”.

martin-biba-arme-1-150x150

Operacioni “Pranverë 2016”:

Në kuadër të operacionit policor të koduar ‘Pranverë 2016″, më datë 04.05.2016, nga Komisariatit i Policisë Bulqizë në bashkëpunim me Sektorin Kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër u bë arrestimi i shtetasit:

Martin Biba, 50 vjeç, banues në Bulqizë, i dënuar disa herë më parë për “Plagosje”, “Vetëgjyqësi” e “Kanosje”.

Shtetasi i lartpërmendur ka tentuar të largohet në momentin e arrestimit duke u hedhur nga një mur i lartë ku për pasojë ka dëmtuar këmbën. Gjatë kontrollit të banesës së ketij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan:

1 Armë zjarri Kallashnikov me dy krehëra të lidhur me natriban me njëri -tjetrin, 5 arka me fishekë model 56, një krëhër pistolete model 54 me shtatë fishekë brenda tij, një bobinë me 500 m fitil detonator.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas